Ин ситу Формирање на свилата Fibroin гел колекции

Краток опис:

лиофилизиран свила fibroin што се предвидени во комплетот може да биде брзо се раствора во раствор, која го претвора во хидрогел по мешање со компоненти се предвидени во комплетот со користење на шприцовите и адаптер се предвидени.


детали за производот

Тагови производ

凝胶 推拉 过程 2222凝胶 挤压 过程 450

B ранд Име: Fancci

Алтернативно име: инекции свила fibroin hydroge

Вовед :

 компонента А што се предвидени во комплетот може да биде брзо се раствора во раствор, која го претвора во хидрогел по мешање со Компонента B и C користење шприцеви и адаптер се предвидени. подготовка на гел или може да се изврши на лице место од страна на самите корисници (на самото место-формирање), со целата манипулација помалку од 5 минути, или гел може да се подготви и претходна спакувани во шприцови или цевки од страна на производителот, така што тоа може да се користи директно. Во зависност од апликации, формирање на хидрогел со ин-ситу може да бидат подготвени во опсег на концентрација 1-30%, со што се идеален за херметичка и испорака на клетки и лекови за ин витро и ин виво студии.

C omponents на Кит

делови својства спецификации број надворешното пакување
компонента А бела пена дел 0,3 g / шишенце 2 шишенце пеницилин
Компонента Б Безбоен транспарентна течност, стерилни
8 мл 1 шишенце пеницилин
компонента В Безбоен транспарентна течност, стерилни 8 мл 1 шишенце пеницилин
Медицински Луер адаптер медицински материјали / 1 Стерилни пакет запечатување
стерилен шприц стерилни 20 ml 2 Стерилни пакет запечатување

Табела 1 параметар, тестирање и метод на i n situ формирање свила fibroin гел колекции

Параметар, тестирање и Методиј Во situ формирање свила fibroin гел колекции
категорија Материјали / Агенти
форма гел Kit
извор Degummed Bombyx мори  копринени
Начин на чување  Чување на суво, проветрено место на собна температура
концентрација опсег 1-30%
гел Време 30 мин
Bioburden Стерилизирани (по компоненти)
Дата на истекување 18 месеци

A pplication: 

  На in situ-формирање и инекции свила хидрогел може да се користи како носител на дрога и испорака ќелија за истражувања во ткиво инженеринг / поправка и испорака на лек. Дрогата и клетки да бидат испорачани може да се пре-се меша со регенериран решение свила fibroin и понатаму да се меша со други компоненти се предвидени во комплетот брзо да формираат хидрогел. хидрогел свила се разликува од другите biomaterial hydrogels преку обезбедување на одлична механичка сила, хемиска и физичка стабилност, биокомпатибилноста и разградливост. 
  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !