Невидливи и peelable свилата Fibroin филм

Краток опис:

The “Second Skin”–This product is a white, viscous solution which can be smeared easily on surfaces, dry quickly and turn into an elastic, long-lasting and transparent layer. 


детали за производот

Тагови производ

皮肤 揭膜 1450

撕 揭 过程 450

B ранд Име: Fancci

Alternative Name: second skin

Вовед :

Овој производ е бела, слатка решение што може да се извалка лесно на површини, сува брзо и се претвори во еластична, долготрајни и транспарентен слој. не се потребни понатамошни третмани. Еднаш формирани на кожата, тоа може да функционира како невидлива но peelable маска која ја штити кожата од УВ изложуваат, задржи влагата, избави натоварен активна состојка и намалување на брчките се должи на кожата-како механички својства.

природна свила fibroin и повеќето други агенси кои се користат во производот се од оние што се користат во нашите медицински производи, со што се биокомпатибилни, безбедно и произведен и контролиран квалитет во согласност со стандардите на фармацевтски средства за врзување ФДУ и CFDA. Производот може да се користи како база на материјал за понатамошно формулирањето на различни производи во областите како што козметика за нега на кожата, тематски и трансдермална испорака на дрога, и заздравувањето на раните, итн

P arameter и имоти

Главни компоненти: голема молекуларна тежина свила fibroin протеини

Изглед: бела, нетранспарентно, полу-колоиден раствор

Вискозитет: 1500-4000 Pa.s

Карактеристики на производот :

(1) Производот се состои од свила fibroin (главна компонента) и други козметички средства за врзување (ситни компоненти), кој брзо може да се формира невидлива и peelable филм на кожата на воздух сушење и лекување. Поради својата природно произлегуваат компоненти, биокомпатибилноста и механичка сила кој го имитира човечка кожа, филмот формирана да остане во близина прилог на кожата за долг период на време, без иритација и странски тело чувство. Можете лесно може да лупам или да го измиете кожата без никакви тешкотии и болка.

(2) големи молекуларна тежина свила fibroin е нова биоразградлив материјал кој е докажано да биде неимуноген и не-токсични од студии на животни и дека неодамна беше наведена како една од главните теми во 2017 национален клуч за истражување и развој програма на Кина заедно со колаген материјали. обработка на материјалот од свила fibroin е зелена, без употреба на токсични хемикалии и специјална опрема. Составот од 18 природни амино киселини од свила fibroin исто така, придобивките функционални херметичка и стабилизација на биоактивни молекули.

(3) Нашите податоци покажуваат дека производот може да го апсорбира УВ светлина, со што се обезбедува функција на заштита од сонце, кога се нанесува на кожата.

(4) На производот, исто така, покажува идеален breathability и превенција на загуба на вода, со што има навлажнувачки ефект и удобно чувство кога се применува на кожата.
  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !