Свила Fibroin Нано / Микрогранули

Краток опис:

Овој производ е фабрикувани користење на еден чекор, метод на растворувач-бесплатно, и е обезбедена или како водена суспензија или лиофилизиран прав, кој може лесно да се ре-раствора во вода пред употреба. 


детали за производот

Тагови производ

B ранд Име: Fancci

Алтернативно име: Свила fibroin наночестички / микрочестички

Вовед:

Свила fibroin микро и нанозрнца протеински обезбеди нови можности за испорака на дрога и други апликации се должи на нивната биокомпатибилноста, биоразградливост и може да се конфигурира дрога утовар и ослободи својства, особено за протеини / пептид дрога и нерастворливи во вода лекови. висока ефикасност на херметичка и контролира кинетика ослободување на лекот може да се постигне преку контрола на содржината бета-кристална состојба во свила материјали.

Нашиот комерцијален свила нано / микросфери се фабрикувани користење на еден чекор, метод растворувач-слободен, и се обезбедени како што суспензија или вода или лиофилизиран прав, кој може лесно да се ре-раствора во вода пред употреба. 

Параметар  и имоти

Големина на nanosphere: можат да бидат различни во опсег на 100-1000 нанометри;

Големина на микросфера: можат да бидат различни во голем број на 1-100 микрометри

纳米 球                                   俄 日 秋

Слика 1 EM од свила fibroin nanosphere (500 nm)                                 Слика 2 EM од свила fibroin микросфера (2-3 цт)

Забелешка:

Овој производ е прилагодено производ. Ние можеме да понудиме серија на нанозрнца или микросфери со и без вчитување дрога во зависност од вашите барања.
  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !