Свила Fibroin решение

Краток опис:

Овој производ е произведен на начин да се максимално зачувување на молекуларна тежина и структурата на природен регенериран свила fibroin (α-спирала или случаен структура калем).


детали за производот

Тагови производ

B ранд Име: Fancci

Алтернативно име: Никој

Вовед :

Свила fibroin раствор се појавува светло жолта, со примеси (тешки метали, соли и намалување на супстанца) да бидат откриени и контролиран.

На производот е произведен во начинот максимално да се зачува молекуларна тежина и структурата на природен регенериран свила fibroin (α -helix или случаен структура калем ) се должи на неговата обработка под благи услови без употреба на било силна киселина и алкали. Таа, исто така има ниска bioburden и може да бидат обезбедени како стерилизирани решение што може лесно да се користи за обработка на материјалот во стерилна средина.

Табела 1 Параметар, тестирање и начинот на свила fibroin решение

Параметар, тестирање и Методиј Свила решение fibroin
категорија Материјали / Агенти
форма решение
извор Degummed Bombyx мори  копринени
пакет 20 ml шише пеницилин
Температура на чување 4 ℃
концентрација опсег 6% -8% (w / v), во зависност од потребите
Bioburden стерилизирани
молекуларна тежина 200.000 Da
Дата на истекување 14 дена

A pplications :

Кога свила влакна се solubilized во воден раствор fibroin, тоа може да се користи како основен материјал за подготовка на различни свила fibroin материјали како гелови, био-скелети, нано / микросфери, мембрани, како и порозна скелиња за ткиво инженеринг студии. Исто така може да се користи како додаток на протеини во клеточна култура.


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Online Chat !