Invisible dhe Peelable mëndafshi fibroin Film

Përshkrim i shkurtër:

The “Second Skin”–This product is a white, viscous solution which can be smeared easily on surfaces, dry quickly and turn into an elastic, long-lasting and transparent layer. 


Detail Product

Produkt Tags

皮肤 揭膜 1450

撕 揭 过程 450

B rand Emri: Fancci

Alternative Name: second skin

Hyrje :

Ky produkt është një, zgjidhje të bardhë të trashë që mund të lyhet lehtë në sipërfaqe, thahet shpejt dhe të kthehet në një shtresë elastike, gjatë të qëndrueshme dhe transparente. Nuk ka trajtime të mëtejshme janë të nevojshme. Pasi formuar në lëkurë, ai mund të funksionojë si një maskë të padukshme, por heqeshme që mbron lëkurën nga UV vë në dukje, të mbajtur lagështi, të japë përbërës aktiv ngarkuar dhe për të reduktuar rrudhat për shkak të vetitë mekanike lëkurë-si.

fibroin natyrore mëndafshi dhe shumica e agjentëve të tjera të përdorura në produkt janë ato që përdoren në prodhimet tona mjekësore, kështu biocompatible, të sigurta dhe të prodhuara dhe të kualitetit të kontrolluara sipas standardeve FDA dhe CFDA të ekscipientëve farmaceutike. Produkti mund të përdoret si një material bazë për formulimin e mëtejshëm të produkteve të ndryshme në fusha të tilla si kozmetikës skincare, shpërndarjen aktuale dhe transdermal drogës, dhe plagë shëruese, etj

P arameter dhe vetitë

Përbërësit kryesore: të mëdha pesha molekulare fibroin mëndafshi proteina

Dukje: e bardhë, i errët, zgjidhja gjysmë-colloidal

Viskoziteti: 1500-4000 Pa.s

Features produktit :

(1) Produkti përbëhet nga fibroin mëndafshi (komponent i rëndësishëm) dhe mbushesave tjera kozmetike (komponentët e vogla), të cilat shpejt mund të formojnë një film padukshme dhe Peelable në lëkurë mbi ajër tharje dhe shërimin. Për shkak të komponentëve të rrjedhin natyrshëm të saj, biocompatibility dhe forcën mekanike që imiton lëkurën e njeriut, filmi formuar mund të mbetet shtojcë të ngushtë në lëkurë për një periudhë të gjatë kohe pa asnjë acarim dhe ndjenja-e trupit të huaj. Ju mund lehtë të zhvishem apo të larë atë off lëkurën pa ndonjë vështirësi dhe dhimbje.

(2) molekulare fibroin të madhe mëndafshi pesha është një material i ri biodegradable që ka qenë provuar të jetë jo-imunogjen dhe jo-toksike nga studimet e kafshëve dhe që ka qenë kohët e fundit e shënuar si një nga subjektet më të mëdha në vitin 2017 Kombëtare të Kërkimit të Key dhe Zhvillim Programi i Kinës, së bashku me materialet e kolagjenit. Përpunimi Materiali i fibroin mëndafshi është i gjelbër, pa përdorur kimikate toksike dhe pajisje të posaçme. Perberja nga 18 amino acidet natyrale te fibroin mëndafshi gjithashtu dobi encapsulation funksionale dhe stabilizimin e molekulave bioactive.

(3) Të dhënat tona tregojnë se produkti mund të thithin dritën UV, duke siguruar funksionin e sunscreen kur aplikohet në lëkurë.

(4) Produkti gjithashtu ekspozitave breathability ideale dhe parandalimin e humbjes së ujit, kështu që ka efekt hidratues dhe ndjenjë e rehatshme kur zbatohet në lëkurë.
  • Previous:
  • Next:

  • Related Products

    WhatsApp Online Chat !